Analiza ścieków

Zarówno samo środowisko pracy, jak i każdy czynnik chemiczny czy biologiczny, jaki się z niego wydostaje musi w pełni zgadzać się z obowiązującymi przepisami (np. BHP). Dlatego każde przedsiębiorstwo jest zobowiązane do posiadania dokumentacji, która potwierdza, że pracownicy są w pełni bezpieczni na ich terenie. Tego rodzaju raporty przygotowuje TES Laboratorium Higieny Pracy, weryfikując każdy komponent środowiska, a w tym wodę, ścieki czy powietrze.

W ofercie naszego Laboratorium Higieny Pracy znajduje się również dokładna analiza ścieków - weryfikujemy, jakiego rodzaju składniki chemiczne znajdują się w nich, a także poziom stężenia. W tym celu wykorzystujemy przede wszystkim metody referencyjne (manualne i automatyczne), obejmujące zastosowanie dedykowanego oprzyrządowania.

Prace rozpoczynamy rozeznaniem środowiskowym, pobierając próbki, na których zostaną przeprowadzone analizy ścieków o charakterze fizycznym oraz chemicznym. Po szczegółowej weryfikacji przygotowujemy raport i inne niezbędne dokumentacje. Jeżeli chcą Państwo, abyśmy przeprowadzili nie tylko analizę ścieków, ale również inne badania chętnie się tym zajmiemy. Jednak najpierw zachęcamy do sprawdzenia pełnego zakresu akredytacji naszego Laboratorium Higieny Pracy w celu weryfikacji czy jesteśmy w stanie je wykonać.